Marta i Paweł

Nasza przygoda z tańcem rozpoczęła się od wyboru utworu do pierwszego tańca. Po wielogodzinnych przesłuchaniach zdecydowaliśmy, że będziemy oryginalni i nie skorzystamy z żadnej z najbardziej popularnych propozycji. Kiedy wydawało nam się, że wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, a do ślubu zostało zaledwie 14 dni, stwierdziliśmy z mężem, że utwór który wybraliśmy jest jak najbardziej "nasz", ale posiada jedną podstawową wadę - nie da się go zatańczyć :-)

Z odsieczą przybył wówczas Andrzej, który po przesłuchaniu piosenki sprawił, iż niemożliwe stało się możliwym. Andrzej nie tylko ułożył choreografię naszego pierwszego tańca, ale również wzbogacił go o całą uroczystą otoczkę. Dokonał także cudu, polegającego na tym, iż po 10 godzinach naszych wspólnych zmagań oboje z mężem potrafiliśmy bezbłędnie zatańczyć nasz układ - mało tego, zaczęliśmy traktować go jako wspaniałą przygodę i świetną zabawę, a nie ciężkie zadanie do wykonania, jakim było dla nas na początku.

Podziękowaniem za nasz wysiłek było zaskoczenie naszych gości weselnych, którzy przy pierwszych taktach muzyki stanęli nieruchomo i patrzyli jak urzeczeni na nasz rytuał przywitania i zaproszenia do tańca. Potem dali się ponieść dźwiękom, obserwując jak wraz ze zmianami rytmu melodii zmieniają się nasze kroki, figury taneczne, emocje... Zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami, które przekazujemy niniejszym osobie, której zawdzięczamy te cudowne chwile - Andrzeju, nauczycielu nasz :-), za profesjonalizm, wyrozumiałość, anielską cierpliwość i diabelnie dobrą atmosferę pracy - dzięki wielkie! :-) 

A ode mnie prywatnie dodam jeszcze podziękowanie za uzmysłowienie mojemu mężowi, iż koordynacja tego co w głowie z tanecznym ruchem kończyn dolnych jest jednak możliwa ;-) Mąż do wiadomości przyjął, sprawdził, że działa i obecnie o wiele chętniej wykorzystuje tą umiejętność przy wszelkich okazjach tanecznych (przy moim, niewielkim oczywiście, wsparciu :-) ).

Raz jeszcze dziękujemy, wszystkim niezdecydowanym polecamy, bo my wiemy już dziś, że to jeszcze nie koniec - nasza przygoda z tańcem dopiero się rozpoczęła... :-)

Marta i Paweł Komorowscy

Script logo